Amphenol Aerospace Operations D38999/20MJ19HA-LC
D38999/20MJ19HA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20MJ19HA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN
Datasheet Download
D38999/20MJ19HA-LC.pdf
Availability of D38999/20MJ19HA-LC
QUANTITY
D38999/20MJ19HA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20MJ19HA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20MJ19HA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20MJ19HA-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20MJ19HA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20MJ19HA-LC Details Description
Related parts for D38999/20MJ19HA-LC
Connector Header 15 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC LI-ION BATT PROTECT SOT23-6 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 24POS 10MM datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3750K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
SWITCH OPTIC MU 1X2 850/1310NM datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 37POS datasheet.pdf
Crystal 13.0000MHz 30ppm 24pF 50 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 38A TO220 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf