Amphenol Aerospace Operations D38999/20WG16SN-LC-Q
D38999/20WG16SN-LC-Q picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20WG16SN-LC-Q
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 16POS SKT
Datasheet Download
D38999/20WG16SN-LC-Q.pdf
Availability of D38999/20WG16SN-LC-Q
QUANTITY
D38999/20WG16SN-LC-Q Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20WG16SN-LC-Q
Internal Part NumberEIS-D38999/20WG16SN-LC-Q
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20WG16SN-LC-Q
Related LinksD38999/20W, D38999/20WG16SN-LC-Q Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20WG16SN-LC-Q Details Description
Related parts for D38999/20WG16SN-LC-Q
IC FREQ GENERATOR/BUFFER 48-SSOP datasheet.pdf
CONN SSL SOCKET 6POS 3MM SOLDER datasheet.pdf
FUSE PTC RESETTABLE datasheet.pdf
DOOR STEEL 76.8X22.4X0.75" BLACK datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 620NH 1.1A 150 MOHM TH datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf