Amphenol Aerospace Operations D38999/20WJ29JD-LC
D38999/20WJ29JD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20WJ29JD-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 29POS SKT
Datasheet Download
D38999/20WJ29JD-LC.pdf
Availability of D38999/20WJ29JD-LC
QUANTITY
D38999/20WJ29JD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20WJ29JD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20WJ29JD-LC
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20WJ29JD-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20WJ29JD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20WJ29JD-LC Details Description
Related parts for D38999/20WJ29JD-LC
Connector Header 36 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES SMD 20 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 6.3V 20% 2917 datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 20V 10% 2910 datasheet.pdf
RES 301 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 1.8K OHM 3/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PWR JACK 1.7X4MM PNL MNT datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES 36K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 5.1K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf