Amphenol Aerospace Operations D38999/20ZF18BB
D38999/20ZF18BB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ZF18BB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 18C 14#22D 4#8 TWIN SKT RE
Datasheet Download
D38999/20ZF18BB.pdf
Availability of D38999/20ZF18BB
QUANTITY
D38999/20ZF18BB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ZF18BB
Internal Part NumberEIS-D38999/20ZF18BB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ZF18BB
Related LinksD38999/, D38999/20ZF18BB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ZF18BB Details Description
Related parts for D38999/20ZF18BB
CAP ALUM 1000UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
4 ROW R/A RECEPTACLE SOLDER datasheet.pdf
CAP FILM 20UF 10% 440VAC QC TERM datasheet.pdf
CONN RCPT 46POS DL 2MM 8GOLD T/H datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.5A 8SOP datasheet.pdf
CIR BRKR 1.5A 277VAC 65VDC datasheet.pdf
CBL 27POS 0.5MM JMPR TYPE A 5" datasheet.pdf
RES 50 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf