Amphenol Aerospace Operations D38999/20ZG41SB-LC
D38999/20ZG41SB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ZG41SB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 41C 41#20 SKT RECP
Datasheet Download
D38999/20ZG41SB-LC.pdf
Availability of D38999/20ZG41SB-LC
QUANTITY
D38999/20ZG41SB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ZG41SB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20ZG41SB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ZG41SB-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20ZG41SB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ZG41SB-LC Details Description
Related parts for D38999/20ZG41SB-LC
IC POT DUAL 10K 256POS 10-MSOP datasheet.pdf
4 CONTACT PLUG W/PIN INSERT datasheet.pdf
RES SMD 66.5 OHM 1% 2W 4124 datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 1.17A 290 MOHM datasheet.pdf
CONN IDC 15POS 2.54MM 28AWG GOLD datasheet.pdf
RES 500 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES 10 OHM 10W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 25V 2711 datasheet.pdf
CAP CER 20PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf