Amphenol Aerospace Operations D38999/24JB35HE-LC
D38999/24JB35HE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JB35HE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 13POS PIN
Datasheet Download
D38999/24JB35HE-LC.pdf
Availability of D38999/24JB35HE-LC
QUANTITY
D38999/24JB35HE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JB35HE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24JB35HE-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JB35HE-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24JB35HE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JB35HE-LC Details Description
Related parts for D38999/24JB35HE-LC
RES 57.6 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 25V 10% RADIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 10K OHM 14DIP datasheet.pdf
CONTROL LOGIC 6 IN 4 OUT 24V datasheet.pdf
RES 1.80K OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.5A SYNC 8WSON datasheet.pdf
PAC-CTLX-RV24-V1 CBL ASSY datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
POE GIGA MCBASIC 2TX/SSBX-SM datasheet.pdf
CAP 220 UF 20% 6.3 V datasheet.pdf