Amphenol Aerospace Operations D38999/24JG16BC
D38999/24JG16BC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JG16BC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 16POS JAM NUT W/SKT
Datasheet Download
D38999/24JG16BC.pdf
Availability of D38999/24JG16BC
QUANTITY
D38999/24JG16BC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JG16BC
Internal Part NumberEIS-D38999/24JG16BC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JG16BC
Related LinksD38999/, D38999/24JG16BC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JG16BC Details Description
Related parts for D38999/24JG16BC
IC OPAMP BUFFER 800MHZ RRO 8SO datasheet.pdf
IC AMP AUDIO 2.8W MONO D 8LFCSP datasheet.pdf
IC FPGA 248 I/O 456FBGA datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.3A 6XDFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
KK 100 HDR ASSY BKWY 2POS datasheet.pdf
RES 4.87K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 79POS PIN datasheet.pdf
IGBT 1200V 30A 115W TO247AC datasheet.pdf
CONN HDR 14POS 0.100 SMD TIN datasheet.pdf