Amphenol Aerospace Operations D38999/24JH55AA
D38999/24JH55AA picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JH55AA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS PIN
Datasheet Download
D38999/24JH55AA.pdf
Availability of D38999/24JH55AA
QUANTITY
D38999/24JH55AA Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JH55AA
Internal Part NumberEIS-D38999/24JH55AA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JH55AA
Related LinksD38999/, D38999/24JH55AA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JH55AA Details Description
Related parts for D38999/24JH55AA
IC REG BUCK 5V 5A TO263-7 datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD 16TSSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W +/-24VOUT SMD datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 294MA 2.79 OHM datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS R/A .100 GOLD datasheet.pdf
LPA TOP 5.08/03/180 3.2SN OR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 200W datasheet.pdf
IDC SOCKET, 0.100" 44POS datasheet.pdf
IC SDRAM 512M 143MHZ 54TSOP datasheet.pdf