Amphenol Aerospace Operations D38999/24JJ61BA
D38999/24JJ61BA picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JJ61BA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 61POS SKT
Datasheet Download
D38999/24JJ61BA.pdf
Availability of D38999/24JJ61BA
QUANTITY
D38999/24JJ61BA Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JJ61BA
Internal Part NumberEIS-D38999/24JJ61BA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JJ61BA
Related LinksD38999/, D38999/24JJ61BA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JJ61BA Details Description
Related parts for D38999/24JJ61BA
RELAY REED DPST 500MA 24V datasheet.pdf
CONN Y-ADAPTER 5P-5P/5P F-M/M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
KRIMPING DIE HHL-H-150-E1 datasheet.pdf
CONTACT PIN CRIMP FOR TSDF datasheet.pdf
CAP CER 15PF 440VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.21M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
XG4 18AWG 16/30 8C UNSHLD 300V datasheet.pdf
1 kV RMS Quad-Channel Digital Isolators IC datasheet.pdf