Amphenol Aerospace Operations D38999/24KF11PC
D38999/24KF11PC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24KF11PC
Brief Description
TV 11C 11#16 PIN J/N RECP
Datasheet Download
D38999/24KF11PC.pdf
Availability of D38999/24KF11PC
QUANTITY
D38999/24KF11PC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24KF11PC
Internal Part NumberEIS-D38999/24KF11PC
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24KF11PC
Related LinksD38999/, D38999/24KF11PC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24KF11PC Details Description
Related parts for D38999/24KF11PC
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
IC PHOTO DETECTOR AMBIENT 6ODFN datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS R/A 7.5MM datasheet.pdf
BASIC SWITCH datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC 24V PANEL MT datasheet.pdf
512MB DDR DRAM FOR V2PRO datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 3 (Power) Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
55PC CABLE datasheet.pdf
HD INDL NON-AMP APPLI datasheet.pdf
330UF 10V 10X16 105C RAD datasheet.pdf