Amphenol Aerospace Operations D38999/24MC35PC-LC
D38999/24MC35PC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24MC35PC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 22POS PIN
Datasheet Download
D38999/24MC35PC-LC.pdf
Availability of D38999/24MC35PC-LC
QUANTITY
D38999/24MC35PC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24MC35PC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24MC35PC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24MC35PC-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24MC35PC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24MC35PC-LC Details Description
Related parts for D38999/24MC35PC-LC
IC EEPROM 2KBIT 2MHZ 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 71.5 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 511 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
SOFTWARE ADAPT CABLE 2.4M datasheet.pdf
RES 18.2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.5A 30V datasheet.pdf
Connector Receptacle 2 Position Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf