Amphenol Aerospace Operations D38999/24MG39JA
D38999/24MG39JA picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24MG39JA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 39POS SKT
Datasheet Download
D38999/24MG39JA.pdf
Availability of D38999/24MG39JA
QUANTITY
D38999/24MG39JA Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24MG39JA
Internal Part NumberEIS-D38999/24MG39JA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24MG39JA
Related LinksD38999/, D38999/24MG39JA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24MG39JA Details Description
Related parts for D38999/24MG39JA
FIXED IND 100UH 90MA 1.74 OHM datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 3A SMB datasheet.pdf
RES SMD 261K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
POLYSWITCH PTC RESET 2.7A STRAP datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C VERT UNSHLD datasheet.pdf
CONTROL POWER SS OUT 100-240V datasheet.pdf
RES 12.7K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
PAC-RX3I-SD37-V4-5M datasheet.pdf
RES 100 OHM 2W .05% RADIAL datasheet.pdf