Amphenol Aerospace Operations D38999/24MH35PC-LC
D38999/24MH35PC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24MH35PC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 100POS PIN
Datasheet Download
D38999/24MH35PC-LC.pdf
Availability of D38999/24MH35PC-LC
QUANTITY
D38999/24MH35PC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24MH35PC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24MH35PC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24MH35PC-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24MH35PC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24MH35PC-LC Details Description
Related parts for D38999/24MH35PC-LC
FIXED IND 330UH 260MA 2 OHM SMD datasheet.pdf
SWITCH SPDT 4 POS RT ANG datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS 2MM GOLD SMD datasheet.pdf
RELAY SSR 35A HEATSINK DC IN 32V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC INVERTER HEX ADV HS 14-SOEIAJ datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR XR68M752 48TQFP datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP3T datasheet.pdf
CONN HDR 6POS 1.27MM SMD R/A datasheet.pdf