Amphenol Aerospace Operations D38999/24MJ19SB-LC
D38999/24MJ19SB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24MJ19SB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS SKT
Datasheet Download
D38999/24MJ19SB-LC.pdf
Availability of D38999/24MJ19SB-LC
QUANTITY
D38999/24MJ19SB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24MJ19SB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24MJ19SB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24MJ19SB-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24MJ19SB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24MJ19SB-LC Details Description
Related parts for D38999/24MJ19SB-LC
VARISTOR 504V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
ENDPLATE RAIL RIGHT TS35 AP 45 datasheet.pdf
Connector Header 29 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
Connector Receptacle 68 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RES SMD 348 OHM 0.02% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 1.54K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 300NH 51A 0.48 MOHM datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 21G OLIVE datasheet.pdf
MOD 44POS DSUBHD FML DIN RAIL datasheet.pdf
RES 47.5K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 3 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf