Amphenol Aerospace Operations D38999/24MJ43JA
D38999/24MJ43JA picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24MJ43JA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 43POS SKT
Datasheet Download
D38999/24MJ43JA.pdf
Availability of D38999/24MJ43JA
QUANTITY
D38999/24MJ43JA Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24MJ43JA
Internal Part NumberEIS-D38999/24MJ43JA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24MJ43JA
Related LinksD38999/, D38999/24MJ43JA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24MJ43JA Details Description
Related parts for D38999/24MJ43JA
HOOK-UP STRND 20AWG SLATE 100' datasheet.pdf
ROUND STANDOFF 4-40 ALUM 1/4" datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 5.6MHZ 8DIP datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:5 1GHZ 32QFN datasheet.pdf
R/A REC POWERBLADE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 500MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 310MA 1 OHM SMD datasheet.pdf
RES 120 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 50POS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf