Amphenol Aerospace Operations D38999/24TJ29PA
D38999/24TJ29PA picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24TJ29PA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 29C 29#16 PIN J/N RECP
Datasheet Download
D38999/24TJ29PA.pdf
Availability of D38999/24TJ29PA
QUANTITY
D38999/24TJ29PA Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24TJ29PA
Internal Part NumberEIS-D38999/24TJ29PA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24TJ29PA
Related LinksD38999/, D38999/24TJ29PA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24TJ29PA Details Description
Related parts for D38999/24TJ29PA
TVS DIODE 82VWM 189VC R6 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 25VC AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 12.4KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
RES 22.1K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 62UH 180MA 3.15 OHM TH datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 10A 24V datasheet.pdf
OSC MEMS 72.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
OSC MEMS PROG datasheet.pdf
22UF 50V 8X20.5 125C AXI datasheet.pdf