Amphenol Aerospace Operations D38999/24WE6JN-LC
D38999/24WE6JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24WE6JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/SKT
Datasheet Download
D38999/24WE6JN-LC.pdf
Availability of D38999/24WE6JN-LC
QUANTITY
D38999/24WE6JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24WE6JN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24WE6JN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24WE6JN-LC
Related LinksD38999/2, D38999/24WE6JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24WE6JN-LC Details Description
Related parts for D38999/24WE6JN-LC
RELAY GEN PURPOSE SPDT 6A 24V datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
BEAD FERRITE 130 OHM 3A 4532 datasheet.pdf
CER RESONATOR datasheet.pdf
RES 65.7 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS .100" DL GOLD datasheet.pdf