Amphenol Aerospace Operations D38999/24WG11SN-UW
D38999/24WG11SN-UW picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24WG11SN-UW
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN RCPT 11POS JAM NUT W/SKT
Datasheet Download
D38999/24WG11SN-UW.pdf
Availability of D38999/24WG11SN-UW
QUANTITY
D38999/24WG11SN-UW Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24WG11SN-UW
Internal Part NumberEIS-D38999/24WG11SN-UW
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24WG11SN-UW
Related LinksD38999/24, D38999/24WG11SN-UW Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24WG11SN-UW Details Description
Related parts for D38999/24WG11SN-UW
IC MCU 8BIT 1KB FLASH 8DIP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 8A 48V datasheet.pdf
CAP ALUM 0.47UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 2.55K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
COVER SCREW STRAIGHT 4X4X60" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
RES 3.01K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 240A D2PAK-7 datasheet.pdf
RJ11 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
RES SMD 634K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf