Amphenol Aerospace Operations D38999/26JF35SC-LC
D38999/26JF35SC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JF35SC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 66POS SKT
Datasheet Download
D38999/26JF35SC-LC.pdf
Availability of D38999/26JF35SC-LC
QUANTITY
D38999/26JF35SC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JF35SC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26JF35SC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JF35SC-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26JF35SC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JF35SC-LC Details Description
Related parts for D38999/26JF35SC-LC
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 6A 125V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
RES 150 OHM 1/2W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
RES SMD 4.64K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
RES 127 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 47V 5W T18 datasheet.pdf
GBX 2-PAIR BP PWR ASSY datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf