Amphenol Aerospace Operations D38999/26JG11PB-LC
D38999/26JG11PB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JG11PB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN
Datasheet Download
D38999/26JG11PB-LC.pdf
Availability of D38999/26JG11PB-LC
QUANTITY
D38999/26JG11PB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JG11PB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26JG11PB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JG11PB-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26JG11PB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JG11PB-LC Details Description
Related parts for D38999/26JG11PB-LC
RES SMD 4.7 OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CAP CER 0.12UF 630V X7R 1812 datasheet.pdf
METRAL HDR STR PF 5X24 datasheet.pdf
RES 4.02K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
RES 4.32K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 118 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 18MM datasheet.pdf
CAP CER 2000PF 16KV datasheet.pdf