Amphenol Aerospace Operations D38999/26JG16JB-LC
D38999/26JG16JB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JG16JB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN PLUG 16POS STRGHT W/SKT
Datasheet Download
D38999/26JG16JB-LC.pdf
Availability of D38999/26JG16JB-LC
QUANTITY
D38999/26JG16JB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JG16JB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26JG16JB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JG16JB-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26JG16JB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JG16JB-LC Details Description
Related parts for D38999/26JG16JB-LC
RES SMD 6.65K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADR 3MM 12POS R/A TIN SMD datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 30POS 2MM SMD datasheet.pdf
PROGBL CONVERT DC-DC 40A OUT THU datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 12VIN 15VOUT datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
4W 2X 24V DC INPUT 16.8-75V datasheet.pdf
VARISTOR 324V 3.5KA DISC 10.5MM datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB FP datasheet.pdf
FAN 24VDC 40X20MM 3WR datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf