Amphenol Aerospace Operations D38999/26JG41PE
D38999/26JG41PE picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JG41PE
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS PIN
Datasheet Download
D38999/26JG41PE.pdf
Availability of D38999/26JG41PE
QUANTITY
D38999/26JG41PE Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JG41PE
Internal Part NumberEIS-D38999/26JG41PE
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JG41PE
Related LinksD38999/, D38999/26JG41PE Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JG41PE Details Description
Related parts for D38999/26JG41PE
CAP TANT 4.7UF 10V 20% 0805 datasheet.pdf
FAN AXIAL 30X6.9MM 5VDC WIRE datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 500V X7R 1206 datasheet.pdf
RES SMD 210K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MODULE RABBITCORE RCM3309 ROHS datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES NETWORK 2 RES 2K OHM RADIAL datasheet.pdf
RES 1 OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 6.7A 9.5 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf