Amphenol Aerospace Operations D38999/26JJ11SB
D38999/26JJ11SB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JJ11SB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CTV 11C 2#20 9#10 SKT PLUG
Datasheet Download
D38999/26JJ11SB.pdf
Availability of D38999/26JJ11SB
QUANTITY
D38999/26JJ11SB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JJ11SB
Internal Part NumberEIS-D38999/26JJ11SB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JJ11SB
Related LinksD38999/, D38999/26JJ11SB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JJ11SB Details Description
Related parts for D38999/26JJ11SB
RES SMD 3.74KOHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 440VWM 748.65VC SMB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 5A 120V datasheet.pdf
Connector Socket 26 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf