Amphenol Aerospace Operations D38999/26JJ29AE
D38999/26JJ29AE picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JJ29AE
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 29POS PIN
Datasheet Download
D38999/26JJ29AE.pdf
Availability of D38999/26JJ29AE
QUANTITY
D38999/26JJ29AE Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JJ29AE
Internal Part NumberEIS-D38999/26JJ29AE
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JJ29AE
Related LinksD38999/, D38999/26JJ29AE Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JJ29AE Details Description
Related parts for D38999/26JJ29AE
TERM BLOCK HDR 6POS R/A 5MM datasheet.pdf
IC BUS BUFF TRI-ST QUAD 14SOEIAJ datasheet.pdf
BERG DUFLEX SOLDERTAB datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 2A HRP5 datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS W/SKT datasheet.pdf
CAP CER 3000PF 14KV R85 DISK datasheet.pdf
RES 3.16K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 100A AC/DC datasheet.pdf
DIODE FAST REC 800V 3A DO214AB datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 500V SNAP datasheet.pdf