Amphenol Aerospace Operations D38999/26KD5HB-LC
D38999/26KD5HB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26KD5HB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 5C 5#16 PIN PLUG
Datasheet Download
D38999/26KD5HB-LC.pdf
Availability of D38999/26KD5HB-LC
QUANTITY
D38999/26KD5HB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26KD5HB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26KD5HB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26KD5HB-LC
Related LinksD38999/2, D38999/26KD5HB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26KD5HB-LC Details Description
Related parts for D38999/26KD5HB-LC
CONN SPRING 25POS SNGL .255 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP THIN FILM 1.5PF 50V 0805 datasheet.pdf
IC 2.93V PROCESSOR MON 8-MSOP datasheet.pdf
RES SMD 54.9K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 12MM datasheet.pdf
1447 26" 14-3 SOW GFCI 2507 datasheet.pdf