Amphenol Aerospace Operations D38999/26MH53HB
D38999/26MH53HB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26MH53HB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 53POS PIN
Datasheet Download
D38999/26MH53HB.pdf
Availability of D38999/26MH53HB
QUANTITY
D38999/26MH53HB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26MH53HB
Internal Part NumberEIS-D38999/26MH53HB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26MH53HB
Related LinksD38999/, D38999/26MH53HB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26MH53HB Details Description
Related parts for D38999/26MH53HB
CONN HDR DUAL 70POS .100 SRT AU datasheet.pdf
BARRIER BLK MARKER STRIP 2POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 35mA Backlight 10-VSON (3x3) datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V C0G 0603 datasheet.pdf
5120 APPLIANCE INLET FLTR 1A M5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 64QFP datasheet.pdf
CABLE 3COND 28AWG SLATE 100' datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 1.797A 38 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 16V X7R 0402 datasheet.pdf