Amphenol Aerospace Operations D38999/26MH55PC
D38999/26MH55PC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26MH55PC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS PIN
Datasheet Download
D38999/26MH55PC.pdf
Availability of D38999/26MH55PC
QUANTITY
D38999/26MH55PC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26MH55PC
Internal Part NumberEIS-D38999/26MH55PC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26MH55PC
Related LinksD38999/, D38999/26MH55PC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26MH55PC Details Description
Related parts for D38999/26MH55PC
SWITCH ROCKER SPDT 16A 125V datasheet.pdf
RES SMD 1.82KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC BCD UP/DWN CNTR PREST 16TSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS VERT 5MM datasheet.pdf
RES SMD 287K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
V680 ANTENNA CABLE, 5 METER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 24POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf