Amphenol Aerospace Operations D38999/26MJ43PE-LC
D38999/26MJ43PE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26MJ43PE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 43POS PIN
Datasheet Download
D38999/26MJ43PE-LC.pdf
Availability of D38999/26MJ43PE-LC
QUANTITY
D38999/26MJ43PE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26MJ43PE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26MJ43PE-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26MJ43PE-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26MJ43PE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26MJ43PE-LC Details Description
Related parts for D38999/26MJ43PE-LC
SWITCH BASIC SPDT 10A 100GF 250V datasheet.pdf
RES 71.5K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC EEPROM 8KBIT 3MHZ SOT23-6 datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 750MA 250VAC 125VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS SKT datasheet.pdf
CORD 4 POS FEMALE/MALE 6M 22 AWG datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 92MM datasheet.pdf
SM MCRWV RLY 3GHZ 9V datasheet.pdf