Seiko Instruments S-814A49AUC-BDNT2G
S-814A49AUC-BDNT2G picture photo
Mfg. Part Number
S-814A49AUC-BDNT2G
Brief Description
IC REG LDO 4.9V 135MA SOT89-5
Datasheet Download
S-814A49AUC-BDNT2G.pdf
Availability of S-814A49AUC-BDNT2G
QUANTITY
S-814A49AUC-BDNT2G Order Process
Ship out your order
Specifications of S-814A49AUC-BDNT2G
Internal Part NumberEIS-S-814A49AUC-BDNT2G
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output4.9V
Current - Output135mA
Voltage - Dropout (Typical)0.18V @ 60mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 10V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOT-89-5/6
Supplier Device PackageSOT-89-5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-814A49AUC-BDNT2G
Related LinksS-814A49A, S-814A49AUC-BDNT2G Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-814A49AUC-BDNT2G Details Description
Related parts for S-814A49AUC-BDNT2G
CAP ALUM 100UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
RES SMD 475 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK R/A 5POS 7.62MM datasheet.pdf
CONN CRIMP SOCKET 26-30AWG datasheet.pdf
MOD LASER CML 100GHZ 200KM datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 15V 2214 datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD datasheet.pdf