Amphenol Aerospace Operations D38999/26WD15HE-LC
D38999/26WD15HE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26WD15HE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 15POS PIN
Datasheet Download
D38999/26WD15HE-LC.pdf
Availability of D38999/26WD15HE-LC
QUANTITY
D38999/26WD15HE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26WD15HE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26WD15HE-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26WD15HE-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26WD15HE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26WD15HE-LC Details Description
Related parts for D38999/26WD15HE-LC
CAP ALUM 470UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
FLEX CABLE - AFF08G/AF08/AFF08G datasheet.pdf
Connector Receptacle 4 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
ROLLER LEVER HEAD FOR WL SERIES datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 730MA 170 MOHM datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 13POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
IC FPGA 341 I/O 484FBGA datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON 4PDT 3A 125V datasheet.pdf
RES SMD 4.99K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP TANT 680UF 6.3V 20% 2917 datasheet.pdf