Vishay/Dale D55342H07B3K30MWS
D55342H07B3K30MWS picture photo
Mfg. Part Number
D55342H07B3K30MWS
Brief Description
RES SMD 3.3K OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
D55342H07B3K30MWS.pdf
Availability of D55342H07B3K30MWS
QUANTITY
D55342H07B3K30MWS Order Process
Ship out your order
Specifications of D55342H07B3K30MWS
Internal Part NumberEIS-D55342H07B3K30MWS
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-55342, RM1206
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesMilitary, Non-Inductive
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D55342H07B3K30MWS
Related LinksD55342H0, D55342H07B3K30MWS Datasheet, Vishay/Dale Distributor
D55342H07B3K30MWS Details Description
Related parts for D55342H07B3K30MWS
BOARD EVALUATION W/L6728 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 20 OLIVE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
BUZZER 28-48VAC 85-95DB PNL MNT datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 28VOUT 75W datasheet.pdf
CABLE 4COND 16AWG WHT SHLD 1000' datasheet.pdf
RES SMD 3.01KOHM 0.01% 1/5W 1506 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf