FFF DBO17W2S700G30LF
DBO17W2S700G30LF picture photo
Mfg. Part Number
DBO17W2S700G30LF
Manufacturer
Product Category
D-Sub Connectors
Brief Description
Datasheet Download
DBO17W2S700G30LF.pdf
Availability of DBO17W2S700G30LF
QUANTITY
DBO17W2S700G30LF Order Process
Ship out your order
Specifications of DBO17W2S700G30LF
Internal Part NumberEIS-DBO17W2S700G30LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package80
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub Connectors
SeriesDW
PackagingTray
Connector StyleD-Sub, Combo
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions17 (15 + 2 Power)
Number of Rows2
Shell Size, Connector Layout3 (DB, B) - 17W2
Contact TypeSignal and Power
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureBoard Side (4-40)
TerminationSolder
FeaturesBoard Lock, Mounting Bracket
Shell Material, FinishSteel, Tin Plated
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Voltage Rating300V
Current Rating30A, 7.5A
Housing MaterialThermoplastic
Color-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DBO17W2S700G30LF
Related LinksDBO17W2S, DBO17W2S700G30LF Datasheet, FFF Distributor
DBO17W2S700G30LF Details Description
Related parts for DBO17W2S700G30LF
IC FLASH 1MBIT 55NS 32VSOP datasheet.pdf
IC QUAD SPLY MONITOR POS SOT23-6 datasheet.pdf
CONN RECEPT 1MM DUAL 50POS datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 16.25"L X 13"W datasheet.pdf
Crystal 16.0000MHz 30ppm 20pF 25 Ohm -40°C - 85°C Through Hole HC49/U datasheet.pdf
PROXIMITY SWITCH 2MM 5-24VDC datasheet.pdf
RES SMD 110 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 1.87 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
2.5G DWDM TOSA 200KM datasheet.pdf
952 TB RIS CLA INTERLACE datasheet.pdf
F3SJ-A0845P20 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 56POS SKT datasheet.pdf