Vishay/BCcomponents MCT06030C3920FP500
MCT06030C3920FP500 picture photo
Mfg. Part Number
MCT06030C3920FP500
Brief Description
RES SMD 392 OHM 1% 1/8W 0603
Datasheet Download
MCT06030C3920FP500.pdf
Availability of MCT06030C3920FP500
QUANTITY
MCT06030C3920FP500 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCT06030C3920FP500
Internal Part NumberEIS-MCT06030C3920FP500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)392
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCT06030C3920FP500
Related LinksMCT06030C, MCT06030C3920FP500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCT06030C3920FP500 Details Description
Related parts for MCT06030C3920FP500
CONN EDGECARD 140PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 8-DIP datasheet.pdf
FUSE 1200A 700V datasheet.pdf
TVS DIODE 7.78VWM 13.4VC SMA datasheet.pdf
LED DISPLAY datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 14POS datasheet.pdf
RES SMD 165K OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
34 MODII HDR DRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
CAP 330MF -20%, +80% 5.5V T/H datasheet.pdf