t-Global Technology DC0021/01-TI900-0.12
DC0021/01-TI900-0.12 picture photo
Mfg. Part Number
DC0021/01-TI900-0.12
Brief Description
THERM PAD POWER MOD 0.12MM
Datasheet Download
DC0021/01-TI900-0.12.pdf
Availability of DC0021/01-TI900-0.12
QUANTITY
DC0021/01-TI900-0.12 Order Process
Ship out your order
Specifications of DC0021/01-TI900-0.12
Internal Part NumberEIS-DC0021/01-TI900-0.12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesThermal Interface Product Selection
MSDS Material Safety DatasheetTi900 MSDS
Featured ProductPre-Cut Thermal Insulator Pads
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesTi900
UsagePower Module
ShapeRectangle
Outline104.10mm x 73.70mm
Thickness0.0050" (0.127mm)
MaterialSilicone
Adhesive-
Backing, CarrierViscose
ColorWhite
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.8 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DC0021/01-TI900-0.12
Related LinksDC0021/01-, DC0021/01-TI900-0.12 Datasheet, t-Global Technology Distributor
DC0021/01-TI900-0.12 Details Description
Related parts for DC0021/01-TI900-0.12
FIXED IND 2.1UH 7A 14 MOHM SMD datasheet.pdf
MOD ENCODER 6CH 1250CPR 35MM datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 18POS GOLD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 28UQFN datasheet.pdf
RELAY SAFETY 6PST 8A 24V datasheet.pdf
RES 23.2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X22.86MM T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS INLINE PIN datasheet.pdf
FIXED IND 5.1NH 430MA 190 MOHM datasheet.pdf
OSC MEMS 8.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf