Murata Electronics North America DE1B3KX471KA4BP01F
DE1B3KX471KA4BP01F picture photo
Mfg. Part Number
DE1B3KX471KA4BP01F
Brief Description
CAP CER 470PF 300VAC RADIAL
Datasheet Download
DE1B3KX471KA4BP01F.pdf
Availability of DE1B3KX471KA4BP01F
QUANTITY
DE1B3KX471KA4BP01F Order Process
Ship out your order
Specifications of DE1B3KX471KA4BP01F
Internal Part NumberEIS-DE1B3KX471KA4BP01F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
SeriesKX
PackagingBulk
Capacitance470pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated300VAC
Temperature CoefficientB
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)0.394" (10.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DE1B3KX471KA4BP01F
Related LinksDE1B3KX47, DE1B3KX471KA4BP01F Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DE1B3KX471KA4BP01F Details Description
Related parts for DE1B3KX471KA4BP01F
HEX STANDOFF 6-32 NYLON 3/4" datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL R/A 22POS datasheet.pdf
FUSE GLASS 375MA 250VAC 2AG datasheet.pdf
IC SRAM 64KBIT 55NS 100VFBGA datasheet.pdf
CAP CER 33PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 3.65K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
ANT TWO-WAY 400-512MHZ MD CONN datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 25V AXIAL datasheet.pdf