Murata Electronics North America DE21XKY680JA3BM02F
DE21XKY680JA3BM02F picture photo
Mfg. Part Number
DE21XKY680JA3BM02F
Brief Description
CAP CER 68PF 250VAC SL RADIAL
Datasheet Download
DE21XKY680JA3BM02F.pdf
Availability of DE21XKY680JA3BM02F
QUANTITY
DE21XKY680JA3BM02F Order Process
Ship out your order
Specifications of DE21XKY680JA3BM02F
Internal Part NumberEIS-DE21XKY680JA3BM02F
PackagingBulk
Capacitance68pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250VAC
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature20°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.512" (13.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DE21XKY680JA3BM02F
Related LinksDE21XKY68, DE21XKY680JA3BM02F Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DE21XKY680JA3BM02F Details Description
Related parts for DE21XKY680JA3BM02F
IC VREF SHUNT 2.5V TO92-3 datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 680 OHM 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES 768K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
CAP CER 4300PF 100V 5% BP 1812 datasheet.pdf
VARISTOR 162V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf