Murata Electronics North America DE2E3KY332MB2BM01F
DE2E3KY332MB2BM01F picture photo
Mfg. Part Number
DE2E3KY332MB2BM01F
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3300PF 250VAC RADIAL
Datasheet Download
DE2E3KY332MB2BM01F.pdf
Availability of DE2E3KY332MB2BM01F
QUANTITY
DE2E3KY332MB2BM01F Order Process
Ship out your order
Specifications of DE2E3KY332MB2BM01F
Internal Part NumberEIS-DE2E3KY332MB2BM01F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesKY
PackagingBulk
Capacitance3300pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated250VAC
Temperature CoefficientE
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y2
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max)0.472" (12.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
FeaturesHigh Voltage
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DE2E3KY332MB2BM01F
Related LinksDE2E3KY33, DE2E3KY332MB2BM01F Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DE2E3KY332MB2BM01F Details Description
Related parts for DE2E3KY332MB2BM01F
RES SMD 180K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Header 17 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
ADAPTER BOARD INAND datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 4A 125V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 75V 230A TO-263 datasheet.pdf
CAP CER 1600PF 14KV R85 DISK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
CONN RING TONG 14-16AWG CRIMP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 24POS PIN datasheet.pdf
IC OSC VCXO 148.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
RES SMD 909 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf