Murata Electronics North America DEHR33D331KB3B
DEHR33D331KB3B picture photo
Mfg. Part Number
DEHR33D331KB3B
Brief Description
CAP CER 330PF 2KV RADIAL
Datasheet Download
DEHR33D331KB3B.pdf
Availability of DEHR33D331KB3B
QUANTITY
DEHR33D331KB3B Order Process
Ship out your order
Specifications of DEHR33D331KB3B
Internal Part NumberEIS-DEHR33D331KB3B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesDEH
PackagingBulk
Capacitance330pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientR
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.433" (11.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DEHR33D331KB3B
Related LinksDEHR33D, DEHR33D331KB3B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DEHR33D331KB3B Details Description
Related parts for DEHR33D331KB3B
CONN HDR BRKWAY 32POS .100 DUAL datasheet.pdf
KIT EVAL FOR MAX11504 datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD DL 24SOIC datasheet.pdf
SURGE SUPPRESSOR 6OUT 6'CORD BLK datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.15A 8SOIC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 39POS PIN datasheet.pdf
RES 8.2 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
ANALOG TIMER S1DXM MULTI-RANGE datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS T/H datasheet.pdf
CONTACT PIN 16-18AWG CRIMP GOLD datasheet.pdf
CAP CER 200PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf