Murata Electronics North America DESD32H151KN2A
DESD32H151KN2A picture photo
Mfg. Part Number
DESD32H151KN2A
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
DESD32H151KN2A.pdf
Availability of DESD32H151KN2A
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DESD32H151KN2A Order Process
Ship out your order
Specifications of DESD32H151KN2A
Internal Part NumberEIS-DESD32H151KN2A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship DESD32H151KN2A today.
SeriesDESD32H1
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeDIP
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-DESD32H151KN2A
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksDESD32H, DESD32H151KN2A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
DESD32H151KN2A Details Description
Related parts for DESD32H151KN2A
FIXED IND 1MH 1.9A 280 MOHM TH datasheet.pdf
HEAT SINK 32.5 X 32.5 X 19.5MM datasheet.pdf
CAP CER 82PF 150V 0606 datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV OPEN COLL 16SMD GW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 187K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .051M 10POS datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 60MA 8 OHM SMD datasheet.pdf
PC TERM BLOCK 10MM 8POS GREEN datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 3/0 AWG RED 100' datasheet.pdf
RND SPACER 0.147" NYLON 10.16MM datasheet.pdf
CAP CER 1.4PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf