Hirose Electric Co Ltd DF13-3P-1.25V(20)
DF13-3P-1.25V(20) picture photo
Mfg. Part Number
DF13-3P-1.25V(20)
Brief Description
CONN HEADER 3POS 1.25MM SMD TIN
Datasheet Download
DF13-3P-1.25V(20).pdf
Availability of DF13-3P-1.25V(20)
QUANTITY
DF13-3P-1.25V(20) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF13-3P-1.25V(20)
Internal Part NumberEIS-DF13-3P-1.25V(20)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesWire-to-Board Connector
Featured ProductDF13 Series
Standard Package57
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions3
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.049" (1.25mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length-
Mounting TypeSurface Mount
FeaturesBoard Guide
Contact FinishTin
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF13-3P-1.25V(20)
Related LinksDF13-3P-, DF13-3P-1.25V(20) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF13-3P-1.25V(20) Details Description
Related parts for DF13-3P-1.25V(20)
JUMPER-H1501TR/A2015V/H1501TR 8" datasheet.pdf
VARIABLE TRANSFORMER 132V 2.5A datasheet.pdf
MUX 8:1 5GBPS DUAL CML 44-MLF datasheet.pdf
CONN RCPT R/A 6PWR 32SGL 1.57MM datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
CABLE 15COND 18AWG SLATE 500' datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 30A ROCKER datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
METAL 1 DEEP OUTLET BOX 4.92 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS JAM NUT SKT datasheet.pdf