Hirose Electric Co Ltd DF3Z-10P-2V(50)
DF3Z-10P-2V(50) picture photo
Mfg. Part Number
DF3Z-10P-2V(50)
Brief Description
CONN HEADER 10POS 2MM VERT GOLD
Datasheet Download
DF3Z-10P-2V(50).pdf
Availability of DF3Z-10P-2V(50)
QUANTITY
DF3Z-10P-2V(50) Order Process
Ship out your order
Specifications of DF3Z-10P-2V(50)
Internal Part NumberEIS-DF3Z-10P-2V(50)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesWire-to-Board Connector
Standard Package17
SeriesDF3
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions10
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Contact Mating Length-
Mounting TypeSurface Mount
FeaturesBoard Guide, Solder Retention
Contact FinishGold
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF3Z-10P-2V(50)
Related LinksDF3Z-10, DF3Z-10P-2V(50) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF3Z-10P-2V(50) Details Description
Related parts for DF3Z-10P-2V(50)
IC GATE AND 3CH 3-INP 14-SSOP datasheet.pdf
IC INVERTER 8-INPUT 20SOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 36A PLUS220-SMD datasheet.pdf
RES SMD 91 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 0.62 OHM 1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 250V X7R 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
RES 4.75K OHM 1/2W .25% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS .100 L.835 datasheet.pdf
CONN TERM BLK CVR 13POS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf