Hirose Electric Co Ltd DF4-14P-2R26
DF4-14P-2R26 picture photo
Mfg. Part Number
DF4-14P-2R26
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Board In, Direct Wire to Board
Brief Description
CONN PLUG 14POS AWG26 STRAIGHT
Datasheet Download
DF4-14P-2R26.pdf
Availability of DF4-14P-2R26
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
DF4-14P-2R26 Order Process
Ship out your order
Specifications of DF4-14P-2R26
Internal Part NumberEIS-DF4-14P-2R26
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Board In, Direct Wire to Board
SeriesDF4
PackagingBulk
Connector TypeIndividual Wires
Number of Positions14
Cable Pitch0.079" (2.00mm)
Board-Side Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeThrough Hole
Cable TerminationIDC
Wire Gauge26 AWG, Stranded
FeaturesClosed End
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
ColorBlack
Number of Positions LoadedAll
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF4-14P-2R26
Related LinksDF4-14, DF4-14P-2R26 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF4-14P-2R26 Details Description
Related parts for DF4-14P-2R26
CONN IC DIP SOCKET 20POS GOLD datasheet.pdf
RES SMD 17.4K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC MPU MPC82XX 450MHZ 408TBGA datasheet.pdf
RES 26.1K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 50V X7R 2220 datasheet.pdf
TRANSFORMER STEP DOWN/PLUG IN datasheet.pdf
3-WAY ISOLATING AMP 4-20MA datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 20A 125V datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
CAP CER 150PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 2.2NF 5% 2000VDC datasheet.pdf