Hirose Electric Co Ltd DF62-EP30PCA
DF62-EP30PCA picture photo
Mfg. Part Number
DF62-EP30PCA
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Contacts
Brief Description
CONN CRIMP PIN 30AWG
Datasheet Download
DF62-EP30PCA.pdf
Availability of DF62-EP30PCA
QUANTITY
DF62-EP30PCA Order Process
Ship out your order
Specifications of DF62-EP30PCA
Internal Part NumberEIS-DF62-EP30PCA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Contacts
SeriesDF62
PackagingBulk
Type-
Pin or SocketPin
Contact TerminationCrimp
Wire Gauge30 AWG
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness8µin (0.20µm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DF62-EP30PCA
Related LinksDF62-E, DF62-EP30PCA Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
DF62-EP30PCA Details Description
Related parts for DF62-EP30PCA
SW BASIC SPDT .1A .187QC 125V datasheet.pdf
RES SMD 8.87KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 330K OHM 0804 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES 174 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 6.8K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 1.5K OHM 10% 0805 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
DR BTS WR 22 ASY CP datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
CONN RECEPT POS 0.8MM PCB datasheet.pdf