Murata Electronics North America DFC21R89P020HHD-1A1005
DFC21R89P020HHD-1A1005 picture photo
Mfg. Part Number
DFC21R89P020HHD-1A1005
Datasheet Download
DFC21R89P020HHD-1A1005.pdf
Availability of DFC21R89P020HHD-1A1005
QUANTITY
DFC21R89P020HHD-1A1005 Order Process
Ship out your order
Specifications of DFC21R89P020HHD-1A1005
Internal Part NumberEIS-DFC21R89P020HHD-1A1005
Delivery TimeIn stock, ship DFC21R89P020HHD-1A1005 today.
SeriesDFC21R89P020H
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-DFC21R89P020HHD-1A1005
MURATA Product CategoryMURATA Components
DFC21R89P020HHD-1A1005 Details Description
Related parts for DFC21R89P020HHD-1A1005
OPTOISO 5.3KV OPEN COLL 6SOIC datasheet.pdf
TRANS NPN 45V 0.1A SOT323 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 12.6A 8DFN datasheet.pdf
BCZ 3.81/07/270F SN OR BX datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB datasheet.pdf
508 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
FIXED IND 110NH 150MA 2.7 OHM datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 500MW DO35 datasheet.pdf