TE Connectivity Deutsch Connectors DJT10F15-18PA-LC
DJT10F15-18PA-LC picture photo
Mfg. Part Number
DJT10F15-18PA-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 18POS PIN
Datasheet Download
DJT10F15-18PA-LC.pdf
Availability of DJT10F15-18PA-LC
QUANTITY
DJT10F15-18PA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DJT10F15-18PA-LC
Internal Part NumberEIS-DJT10F15-18PA-LC
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions18
Shell Size - Insert15-18
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationA
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DJT10F15-18PA-LC
Related LinksDJT10F15, DJT10F15-18PA-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DJT10F15-18PA-LC Details Description
Related parts for DJT10F15-18PA-LC
FIXED IND 8.2UH 4A 13 MOHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC MULTIVIB MONO DUAL HS 16TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 11K OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
IC FPGA 119 I/O 256FBGA datasheet.pdf
CAP CER 10PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
RES 49.9K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CHASSIS ALUM NATURAL 6"L X 17"W datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 1.3W DO41 datasheet.pdf
REFL PACK RND 49.9MM 24MM WIDE datasheet.pdf
350 TB PLU PLU HOOK/BACK datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 700MA 220 MOHM datasheet.pdf