TE Connectivity Deutsch Connectors DL60R20-28P9-6117-LC
DL60R20-28P9-6117-LC picture photo
Mfg. Part Number
DL60R20-28P9-6117-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 28POS PIN
Datasheet Download
DL60R20-28P9-6117-LC.pdf
Availability of DL60R20-28P9-6117-LC
QUANTITY
DL60R20-28P9-6117-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DL60R20-28P9-6117-LC
Internal Part NumberEIS-DL60R20-28P9-6117-LC
Fastening TypeBayonet Lock
Orientation9
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DL60R20-28P9-6117-LC
DL60R20-28P9-6117-LC Details Description
Related parts for DL60R20-28P9-6117-LC
Crystal 12.0000MHz 9pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES SMD 2.49M OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 133 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP THIN FILM 12PF 10V 0402 datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:4 300MHZ 20TSSOP datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LVL YELLOW/GREEN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
RES SMD 66.5K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TRIMMER 200K OHM 0.75W TH datasheet.pdf
RJ45 NO SHIELD LED 8 PORT datasheet.pdf
OSC XO 31.7MHZ CMOS SMD datasheet.pdf