TE Connectivity Deutsch Connectors DL60R22-32P9-6106
DL60R22-32P9-6106 picture photo
Mfg. Part Number
DL60R22-32P9-6106
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN RCPT 32POS FLANGE W/PINS
Datasheet Download
DL60R22-32P9-6106.pdf
Availability of DL60R22-32P9-6106
QUANTITY
DL60R22-32P9-6106 Order Process
Ship out your order
Specifications of DL60R22-32P9-6106
Internal Part NumberEIS-DL60R22-32P9-6106
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
SeriesMIL-C-83723 Series III
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationCrimp
Fastening TypeBayonet Lock
Orientation9
Ingress ProtectionIP67 - Dust Tight, Waterproof
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated, Electroless
Contact FinishGold
Features-
Contact Finish Thickness50µin (1.27µm)
Current Rating7.5A, 23A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DL60R22-32P9-6106
Related LinksDL60R22-, DL60R22-32P9-6106 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DL60R22-32P9-6106 Details Description
Related parts for DL60R22-32P9-6106
TERM BLOCK PLUG 2POS STR 5.08MM datasheet.pdf
IC DEL LN 256TAP 63.75NS 16SOIC datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 2.32V LOW SC-70 datasheet.pdf
HEATSINK THERMALLOY 6025B datasheet.pdf
IC RF TRANSCEIVER SGLCHIP 48LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 10POS PIN datasheet.pdf