TE Connectivity Deutsch Connectors DL64R24-43P6-6106-LC
DL64R24-43P6-6106-LC picture photo
Mfg. Part Number
DL64R24-43P6-6106-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 43POS PIN
Datasheet Download
DL64R24-43P6-6106-LC.pdf
Availability of DL64R24-43P6-6106-LC
QUANTITY
DL64R24-43P6-6106-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DL64R24-43P6-6106-LC
Internal Part NumberEIS-DL64R24-43P6-6106-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-C-83723 Series III
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16 (20), 20 (23)
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Fastening TypeBayonet Lock
Orientation6
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DL64R24-43P6-6106-LC
DL64R24-43P6-6106-LC Details Description
Related parts for DL64R24-43P6-6106-LC
RES SMD 36 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SENSOR HALL EFFECT DIFF SPEED datasheet.pdf
HANGER BRACKET IGA#2500-4 datasheet.pdf
2.5 M.I.S REC ASSY 9P WHITE datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
HERMAPHRODITIC 20POS 0.5MM SMD datasheet.pdf
RES 300 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 6PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 3.81MM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6CLCC datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 500MW SOD123 datasheet.pdf
RES 23.7 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf