TE Connectivity Deutsch Connectors DL68G22-19P7-6106-LC
DL68G22-19P7-6106-LC picture photo
Mfg. Part Number
DL68G22-19P7-6106-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS PIN
Datasheet Download
DL68G22-19P7-6106-LC.pdf
Availability of DL68G22-19P7-6106-LC
QUANTITY
DL68G22-19P7-6106-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DL68G22-19P7-6106-LC
Internal Part NumberEIS-DL68G22-19P7-6106-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-C-83723 Series III
PackagingBulk
Connector TypePlug for Male Contacts
Number of Positions19
Shell Size - Insert22-19
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
Orientation7
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DL68G22-19P7-6106-LC
DL68G22-19P7-6106-LC Details Description
Related parts for DL68G22-19P7-6106-LC
RES CHAS MNT 1K OHM 1% 250W datasheet.pdf
RES SMD 18K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN IDC SOCKET 22POS 2MM GOLD datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM 16-TSSOP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 432K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.75 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf