TE Connectivity DN1047-151K
DN1047-151K picture photo
Mfg. Part Number
DN1047-151K
Brief Description
FIXED IND 150UH 610MA 540 MOHM
Datasheet Download
DN1047-151K.pdf
Availability of DN1047-151K
QUANTITY
DN1047-151K Order Process
Ship out your order
Specifications of DN1047-151K
Internal Part NumberEIS-DN1047-151K
Material - Core-
Inductance150µH
Tolerance±10%
Current Rating610mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)540 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.406" L x 0.366" W (10.30mm x 9.30mm)
Height - Seated (Max)0.185" (4.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DN1047-151K
Related LinksDN104, DN1047-151K Datasheet, TE Connectivity Distributor
DN1047-151K Details Description
Related parts for DN1047-151K
IC D-TYPE POS TRG SNGL 32LQFP datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 8MSOP datasheet.pdf
CAP FILM 10000PF 10% 1KVDC RAD datasheet.pdf
IC SYNC FIFO 256X9 15NS 64QFP datasheet.pdf
CONN HEADER 9POS R/A 2MM T/H datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO220 datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC 0.032DIA TIN datasheet.pdf
RES 470 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 5A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 1.23A 150 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf